Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd.

Agensi Kategori A berlesen JTKSM 1553 di Jalan Jelutong, Pulau Pinang

Agensi pekerjaan swasta Kategori A berdaftar JTKSM di Jelutong, Pulau Pinang.

Pulau Pinang · Kategori A · Lesen JTKSM 1553 · Aktif sehingga 2027-01-14

Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd. ialah agensi pekerjaan swasta Kategori A berdaftar JTKSM di Jelutong, Pulau Pinang, lesen aktif sehingga 2027-01-14 (No. Lesen JTKSM 1553).

Maklumat Agensi

Negeri
Pulau Pinang
Bandar opsyenal
Jelutong
Alamat
326 JALAN JELUTONG,11600 JELUTONG, PULAU PINANG
Status JTKSM
Aktif
No. Lesen
JTKSM 1553
Kategori Lesen
A, penempatan pencari kerja warganegara Malaysia dalam negara sahaja
Tempoh Lesen
15/01/2025 - 14/01/2027
No. Pendaftaran SSM
1578351-P
Liputan opsyenal
Pulau Pinang
Telefon
012-5775788
Emel
ccp@protalent.my
Laman web opsyenal
https://protalent.my/

Tentang Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd.

Tentang Agensi Pekerjaan Protalent di Jelutong, Pulau Pinang

Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd. beroperasi dari 326 Jalan Jelutong, 11600 Jelutong, Pulau Pinang. Jelutong ialah pekan komersial-perumahan padat di koridor timur Pulau Pinang, bersempadan dengan Georgetown ke utara dan Gelugor ke selatan, dengan akses pantas ke jambatan Penang (P1), Lebuhraya Tun Dr Lim Chong Eu dan koridor industri Bayan Lepas. Jalan Jelutong sendiri dibarisi kedai pejabat dua tingkat dan rumah teres yang menjadi pangkalan firma profesional, klinik dan agensi yang melayan keluarga pekerja Penang dan pencari kerja dari Sungai Pinang, Air Itam dan Batu Lanchang. Bagi pencari kerja Pulau Pinang, koridor ini menawarkan akses kepada peluang tempatan di kilang FIZ Bayan Lepas dan sektor perkhidmatan Georgetown, segmen yang dilayan oleh agensi Kategori A. Premis tersenarai antara agensi pekerjaan di Pulau Pinang yang aktif. Syarikat didaftarkan dengan SSM 1578351-P dan mengekalkan laman web rasmi di protalent.my. Pertanyaan disalurkan melalui talian 012-5775788 dan emel ccp@protalent.my.

Skop perkhidmatan Kategori A

Klasifikasi Kategori A di bawah Akta Agensi Pekerjaan Swasta 1981 (Akta 246) membenarkan agensi menempatkan warganegara Malaysia kepada majikan di dalam Malaysia sahaja. Skop Kategori A tidak meliputi pengambilan pekerja asing untuk dibawa ke Malaysia. Untuk pencari kerja Malaysia di Pulau Pinang yang mahu mengisi peranan tempatan di kilang elektronik FIZ Bayan Lepas, agensi Kategori A seperti Protalent ialah saluran yang relevan. Penempatan ke luar negara seperti Singapura, Jepun, Korea Selatan atau Timur Tengah pula memerlukan agensi berlesen Kategori B atau C. Di bawah Seksyen 22 Akta 246, fi pengambilan tertakluk kepada had yang ditetapkan.

Semak status lesen JTKSM

Sebelum menandatangani kontrak atau membayar deposit, gunakan alat semak status lesen kami atau rujuk senarai JTKSM disemak terkini. Butiran yang patut sepadan: nombor lesen JTKSM 1553, nama penuh Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd., alamat 326 Jalan Jelutong, dan tempoh sah 15/01/2025 hingga 14/01/2027. Jika butiran tidak sepadan, laporan boleh dibuat ke Pejabat Tenaga Kerja Pulau Pinang. Operasi agensi pekerjaan tanpa lesen sah merupakan kesalahan di bawah Seksyen 7 Akta 246, dengan denda sehingga RM200,000 atau penjara sehingga tiga tahun.

Khidmat yang Ditawarkan

  • Penempatan pekerja tempatan warganegara Malaysia
  • Penempatan pekerja kilang elektronik dan teknikal di dalam Malaysia

Kenapa Pilih Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd.

  • Berdaftar JTKSM Kategori A dengan lesen aktif sehingga 2027-01-14
  • Beroperasi di Pulau Pinang, lokasi mudah dicapai untuk klien tempatan
  • Dilindungi Seksyen 7 Akta 246 yang menetapkan had fi calon yang adil

Skop Lesen Kategori A

Sebagai pemegang lesen Kategori A JTKSM, Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd. dibenarkan menempatkan pencari kerja warganegara Malaysia kepada majikan di dalam Malaysia sahaja. Kategori A tidak meliputi eksport pekerja ke luar negara mahupun pengambilan pekerja asing.

Fi calon dihadkan maksimum 25% gaji asas bulan pertama oleh Seksyen 7 Akta 246. Fi majikan tidak dihadkan, biasanya 12-30% pakej tahunan untuk pengambilan profesional.

Untuk butiran lanjut tentang skop dan peraturan Kategori A, lihat halaman Kategori A.

Sebelum berurusan dengan agensi Kategori A seperti Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd., fahami dahulu prosesnya menerusi panduan cara pilih agensi pekerjaan berlesen.

Cara Semak Lesen Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd.

Sebelum bayar deposit kepada Agensi Pekerjaan Protalent Sdn. Bhd., sahkan status lesen JTKSM dengan dua kaedah:

  1. Guna alat semak lesen di laman ini, masukkan nombor JTKSM 1553 untuk semakan pantas.
  2. Lawati portal rasmi jtksm.mohr.gov.my untuk pengesahan langsung dari Jabatan Tenaga Kerja Semenanjung Malaysia.

Pastikan nama syarikat, nombor lesen (JTKSM 1553), kategori (Kategori A), dan tempoh sah padan dengan apa yang dipaparkan agensi. Sebarang perbezaan ialah amaran awal yang patut diteliti. Untuk kenal pasti agensi tidak berlesen sebelum bayar, baca tanda agensi pekerjaan tipu sebelum bayar deposit.

Konteks Pasaran di Pulau Pinang

110

Agensi Berdaftar JTKSM

58

Khusus Kategori C

RM12k–18k

Kos Rata-rata Hire Maid

Pulau Pinang mempunyai 110 agensi pekerjaan swasta berdaftar JTKSM. Kos rata-rata hire pembantu rumah Indonesia di sini adalah RM12,000–RM18,000 per penempatan, merangkumi fi agensi, dokumentasi, latihan, dan tiket penerbangan.

Soalan Lazim

Apakah skop perkhidmatan Agensi Pekerjaan Protalent?

Sebagai pemegang lesen JTKSM 1553 Kategori A, agensi ini boleh menempatkan warganegara Malaysia kepada majikan di dalam Malaysia sahaja. Penempatan ke luar negara memerlukan agensi berlesen Kategori B atau C.

Bilakah tempoh sah lesen JTKSM 1553?

Lesen semasa sah dari 15 Januari 2025 hingga 14 Januari 2027.

Di mana lokasi pejabat?

Pejabat terletak di 326 Jalan Jelutong, 11600 Jelutong, Pulau Pinang.

Agensi Lain di Pulau Pinang

WhatsApp Tanya Advisor