Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd.

Agensi Kategori B berlesen JTKSM 149 di Jalan Abdullah, off Jalan Bangsar, KL

Agensi pekerjaan swasta Kategori B berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur · Kategori B · Lesen JTKSM 149 · Aktif sehingga 2026-07-31

Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd. ialah agensi pekerjaan swasta Kategori B berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur, lesen aktif sehingga 2026-07-31 (No. Lesen JTKSM 149).

Maklumat Agensi

Negeri
Kuala Lumpur
Alamat
NO. 4-1 (TKT 1), JALAN ABDULLAH, OFF JALAN BANGSAR, 59000 KUALA LUMPUR
Status JTKSM
Aktif
No. Lesen
JTKSM 149
Kategori Lesen
B, penempatan pekerja Malaysia dalam dan luar negara, serta pembantu rumah asing
Tempoh Lesen
01/08/2024 - 31/07/2026
No. Pendaftaran SSM
405483-P
Liputan opsyenal
Kuala Lumpur
Telefon
03-22829262
Emel
apmalindosb@hotmail.com

Tentang Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd.

Tentang Malindo di Jalan Abdullah, Bangsar, Kuala Lumpur

Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd. beroperasi dari No. 4-1 (Tingkat 1), Jalan Abdullah, off Jalan Bangsar, 59000 Kuala Lumpur. Jalan Abdullah ialah jalan sisi yang bercabang daripada Jalan Bangsar, koridor utama yang menghubungkan KL pusat dengan Bangsar Baru, Mid Valley City, dan Bangsar South. Lokasi ini berhampiran Stesen LRT Bangsar dan Stesen KTM Bangsar, sekitar 10 minit pemanduan ke KL Sentral. Bangsar sendiri ialah enklave kediaman dan komersial yang menempatkan campuran keluarga Malaysia kolar putih, ekspatriat, dan SME profesional, termasuk firma perundangan, agensi kreatif, dan firma kewangan. Permintaan pekerja tempatan dalam koridor ini terdiri daripada eksekutif, kerani, dan staf khidmat untuk industri perkhidmatan. Premis ini tersenarai antara agensi pekerjaan di Kuala Lumpur yang aktif di bawah Akta 246. Syarikat didaftarkan dengan SSM 405483-P, nombor SSM enam-angka yang menunjukkan syarikat sudah lama wujud.

Skop perkhidmatan Kategori B

Lesen Kategori B di bawah Akta Agensi Pekerjaan Swasta 1981 (Akta 246) membenarkan penempatan warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia, termasuk eksport tenaga kerja ke luar negara, serta menempatkan pembantu rumah asing di dalam Malaysia. Pengecualian sebenar hanyalah pekerja asing bukan domestik untuk sektor kilang, ladang, atau pembinaan, yang memerlukan lesen Kategori C. Untuk majikan SME di Bangsar, Mid Valley, atau Bangsar South yang ingin hire pekerja tempatan bagi peranan eksekutif, kerani, atau juruteknik, Kategori B ialah lesen yang relevan. Di bawah Seksyen 22 Akta 246, fi penempatan dihadkan kepada 25 peratus gaji pokok bulan pertama, caj tambahan untuk ujian atau latihan mesti dimaklumkan secara berasingan.

Semak status lesen JTKSM

Sebelum tandatangan perjanjian atau bayar deposit, semak butiran terhadap senarai rasmi JTKSM. Butiran yang patut sepadan: nombor lesen JTKSM 149, nama penuh Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd., alamat Jalan Abdullah off Jalan Bangsar KL, dan tempoh sah 01/08/2024 hingga 31/07/2026. Gunakan alat semak status lesen kami atau rujuk senarai JTKSM disemak terkini. Tempoh lesen semasa akan tamat dalam beberapa bulan, sahkan dengan agensi sama ada permohonan pembaharuan telah difailkan sebelum bayar deposit untuk penempatan jangka panjang. Operasi tanpa lesen sah merupakan kesalahan di bawah Seksyen 7 Akta 246 dengan denda sehingga RM200,000.

Khidmat yang Ditawarkan

  • Penempatan warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia
  • Penempatan pembantu rumah asing di dalam Malaysia

Kenapa Pilih Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd.

  • Berdaftar JTKSM Kategori B dengan lesen aktif sehingga 2026-07-31
  • Beroperasi di Kuala Lumpur, lokasi mudah dicapai untuk klien tempatan
  • Dilindungi Seksyen 7 Akta 246 yang menetapkan had fi calon yang adil

Skop Lesen Kategori B

Sebagai pemegang lesen Kategori B JTKSM, Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd. dibenarkan menempatkan pekerja warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia (termasuk eksport ke luar negara seperti Singapura, Jepun, dan Timur Tengah), serta pekhidmat domestik asing (pembantu rumah) di dalam Malaysia.

Untuk penempatan tempatan dan eksport pekerja Malaysia, fi calon dihadkan maksimum 25% gaji asas bulan pertama (Seksyen 7 Akta 246). Untuk pembantu rumah asing, fi calon dihadkan 1 bulan gaji dan kos pakej penuh biasanya RM12,000-RM18,000.

Untuk butiran lanjut tentang skop dan peraturan Kategori B, lihat halaman Kategori B.

Sebelum berurusan dengan agensi Kategori B seperti Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd., fahami dahulu prosesnya menerusi panduan cara upah pembantu rumah asing melalui agensi.

Cara Semak Lesen Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd.

Sebelum bayar deposit kepada Agensi Pekerjaan Malindo Sdn. Bhd., sahkan status lesen JTKSM dengan dua kaedah:

  1. Guna alat semak lesen di laman ini, masukkan nombor JTKSM 149 untuk semakan pantas.
  2. Lawati portal rasmi jtksm.mohr.gov.my untuk pengesahan langsung dari Jabatan Tenaga Kerja Semenanjung Malaysia.

Pastikan nama syarikat, nombor lesen (JTKSM 149), kategori (Kategori B), dan tempoh sah padan dengan apa yang dipaparkan agensi. Sebarang perbezaan ialah amaran awal yang patut diteliti. Untuk kenal pasti agensi tidak berlesen sebelum bayar, baca tanda agensi pekerjaan tipu sebelum bayar deposit.

Konteks Pasaran di Kuala Lumpur

377

Agensi Berdaftar JTKSM

213

Khusus Kategori C

RM12k–18k

Kos Rata-rata Hire Maid

Kuala Lumpur mempunyai 377 agensi pekerjaan swasta berdaftar JTKSM. Kos rata-rata hire pembantu rumah Indonesia di sini adalah RM12,000–RM18,000 per penempatan, merangkumi fi agensi, dokumentasi, latihan, dan tiket penerbangan.

Soalan Lazim

Apakah skop perkhidmatan Malindo?

Sebagai pemegang lesen JTKSM 149 Kategori B, agensi boleh menempatkan warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia, termasuk eksport tenaga kerja ke luar negara, serta pembantu rumah asing di dalam Malaysia. Pekerja asing bukan domestik untuk sektor kilang atau ladang pula memerlukan lesen Kategori C.

Bilakah tempoh sah lesen JTKSM 149?

Lesen sah dari 1 Ogos 2024 hingga 31 Julai 2026.

Apakah maksud nombor lesen rendah seperti 149?

Nombor lesen yang rendah menunjukkan agensi mendapat lesen JTKSM sangat awal, tetapi tarikh penubuhan sebenar perlu disahkan melalui rekod SSM agensi, bukan nombor lesen sahaja.

Agensi Lain di Kuala Lumpur

WhatsApp Tanya Advisor