Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd.

Agensi Kategori C berlesen JTKSM 1215 di Solaris Dutamas, Kuala Lumpur

Agensi pekerjaan swasta Kategori C berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur · Kategori C · Lesen JTKSM 1215 · Aktif sehingga 2026-11-14

Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd. ialah agensi pekerjaan swasta Kategori C berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur, lesen aktif sehingga 2026-11-14 (No. Lesen JTKSM 1215).

Maklumat Agensi

Negeri
Kuala Lumpur
Alamat
B3-U2-09, BLK B3, SOLARIS DUTAMAS, NO.1, JALAN DUTAMAS 1, 50480 KUALA LUMPUR
Status JTKSM
Aktif
No. Lesen
JTKSM 1215
Kategori Lesen
C, penempatan pekerja Malaysia dalam dan luar negara, serta pekerja asing termasuk pembantu rumah
Tempoh Lesen
15/11/2024 - 14/11/2026
No. Pendaftaran SSM
1449132-K
Liputan opsyenal
Kuala Lumpur
Telefon
012-2205411
Emel
apbakateam@gmail.com

Tentang Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd.

Tentang Bakateam di Solaris Dutamas, Kuala Lumpur

Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd. beroperasi dari B3-U2-09, Blk B3, Solaris Dutamas, No. 1, Jalan Dutamas 1, 50480 Kuala Lumpur. Solaris Dutamas ialah pembangunan komersial mixed-use yang menempatkan Publika Shopping Gallery, destinasi gaya hidup yang menjadi tumpuan ekspatriat, keluarga profesional, dan komuniti seni di Mont Kiara serta Sri Hartamas berdekatan. Kawasan Dutamas dan Mont Kiara terkenal sebagai zon kediaman premium dengan kepadatan ekspatriat dan keluarga eksekutif korporat antarabangsa, terutamanya komuniti Korea, Jepun, dan Eropah. Permintaan untuk pembantu rumah asing daripada keluarga ekspatriat di Mont Kiara amat tinggi, dan agensi yang beroperasi di Solaris Dutamas biasanya menumpukan kepada segmen ini. Premis ini tersenarai antara agensi pekerjaan di Kuala Lumpur yang memegang lesen aktif di bawah Akta 246. Syarikat didaftarkan dengan SSM 1449132-K.

Skop perkhidmatan Kategori C

Lesen Kategori C di bawah Akta Agensi Pekerjaan Swasta 1981 (Akta 246) membenarkan agensi menguruskan pengambilan pembantu rumah asing dan pekerja asing untuk majikan di Malaysia. Sumber pekerja domestik biasanya dari Indonesia, Filipina, dan Kemboja, tertakluk kepada perjanjian bilateral dan dasar Kementerian Sumber Manusia semasa. Bagi keluarga di Mont Kiara atau Dutamas yang ingin ambil maid atau majikan korporat yang memerlukan pekerja asing, agensi Kategori C ialah saluran sah untuk pengambilan formal. Dokumen permit kerja, visa, dan kontrak pekerja mesti diuruskan secara telus, dan fi agensi tertakluk kepada had Seksyen 22 Akta 246.

Semak status lesen JTKSM

Sebelum bayar deposit atau tandatangan perjanjian pengambilan, semak butiran agensi terhadap senarai rasmi JTKSM. Butiran yang patut sepadan: nombor lesen JTKSM 1215, nama penuh Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd., alamat di Solaris Dutamas Kuala Lumpur, dan tempoh sah 15/11/2024 hingga 14/11/2026. Gunakan alat semak status lesen kami untuk pengesahan. Jika butiran tidak sepadan atau agensi mengenakan caj luar biasa, laporan boleh dibuat ke Pejabat Tenaga Kerja. Operasi tanpa lesen sah merupakan kesalahan di bawah Seksyen 7 Akta 246 dengan denda sehingga RM200,000 atau penjara sehingga tiga tahun.

Khidmat yang Ditawarkan

  • Penempatan pembantu rumah asing
  • Penempatan pekerja asing untuk majikan tempatan

Kenapa Pilih Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd.

  • Berdaftar JTKSM Kategori C dengan lesen aktif sehingga 2026-11-14
  • Beroperasi di Kuala Lumpur, lokasi mudah dicapai untuk klien tempatan
  • Dilindungi Seksyen 7 Akta 246 yang menetapkan had fi calon yang adil

Skop Lesen Kategori C

Sebagai pemegang lesen Kategori C JTKSM, Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd. dibenarkan menempatkan pekerja warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia, serta pekerja bukan warganegara (pekerja asing) termasuk pembantu rumah asing di dalam Malaysia, menjadikannya skop paling luas antara ketiga-tiga kategori.

Fi calon dihadkan maksimum 1 bulan gaji asas oleh Seksyen 7 Akta 246. Kos pakej penuh PDA biasanya RM12,000-RM18,000 (PDA Indonesia dihadkan RM15,000 oleh dasar MRA), termasuk fi agensi, kos rekrut, FOMEMA, levi, deposit, dan gaji bulan pertama.

Untuk butiran lanjut tentang skop dan peraturan Kategori C, lihat halaman Kategori C.

Sebelum berurusan dengan agensi Kategori C seperti Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd., fahami dahulu prosesnya menerusi panduan cara majikan ambil pekerja asing melalui agensi.

Cara Semak Lesen Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd.

Sebelum bayar deposit kepada Agensi Pekerjaan Bakateam Sdn. Bhd., sahkan status lesen JTKSM dengan dua kaedah:

  1. Guna alat semak lesen di laman ini, masukkan nombor JTKSM 1215 untuk semakan pantas.
  2. Lawati portal rasmi jtksm.mohr.gov.my untuk pengesahan langsung dari Jabatan Tenaga Kerja Semenanjung Malaysia.

Pastikan nama syarikat, nombor lesen (JTKSM 1215), kategori (Kategori C), dan tempoh sah padan dengan apa yang dipaparkan agensi. Sebarang perbezaan ialah amaran awal yang patut diteliti. Untuk kenal pasti agensi tidak berlesen sebelum bayar, baca tanda agensi pekerjaan tipu sebelum bayar deposit.

Konteks Pasaran di Kuala Lumpur

377

Agensi Berdaftar JTKSM

213

Khusus Kategori C

RM12k–18k

Kos Rata-rata Hire Maid

Kuala Lumpur mempunyai 377 agensi pekerjaan swasta berdaftar JTKSM. Kos rata-rata hire pembantu rumah Indonesia di sini adalah RM12,000–RM18,000 per penempatan, merangkumi fi agensi, dokumentasi, latihan, dan tiket penerbangan.

Soalan Lazim

Apakah skop perkhidmatan Agensi Pekerjaan Bakateam?

Sebagai pemegang lesen JTKSM 1215 Kategori C, Bakateam dibenarkan menguruskan pengambilan pembantu rumah asing dan pekerja asing untuk majikan di Malaysia di bawah Akta Agensi Pekerjaan Swasta 1981 (Akta 246).

Bilakah tempoh sah lesen JTKSM 1215?

Lesen sah dari 15 November 2024 hingga 14 November 2026 (24 bulan). Selepas tarikh tamat, agensi perlu memperbaharui lesen di JTKSM sebelum meneruskan operasi.

Adakah fi penempatan dihadkan oleh undang-undang?

Ya. Di bawah Seksyen 22 Akta 246, fi yang dikenakan oleh agensi pekerjaan dihadkan mengikut jadual ditetapkan oleh Menteri Sumber Manusia. Caj luar biasa boleh dilaporkan kepada Pejabat Tenaga Kerja.

Agensi Lain di Kuala Lumpur

WhatsApp Tanya Advisor