Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd.

Agensi Kategori C berlesen JTKSM 1770 di Q Sentral, KL Sentral

Agensi pekerjaan swasta Kategori C berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur · Kategori C · Lesen JTKSM 1770 · Aktif sehingga 2028-03-14

Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd. ialah agensi pekerjaan swasta Kategori C berdaftar JTKSM di Kuala Lumpur, lesen aktif sehingga 2028-03-14 (No. Lesen JTKSM 1770).

Maklumat Agensi

Negeri
Kuala Lumpur
Alamat
SUITE 17 & 18, LEVEL 35-02 (EAST WING), Q SENTRAL KUALA LUMPUR, NO. 2A, JALAN STESEN SENTRAL 2, 50470 KUALA LUMPUR
Status JTKSM
Aktif
No. Lesen
JTKSM 1770
Kategori Lesen
C, penempatan pekerja Malaysia dalam dan luar negara, serta pekerja asing termasuk pembantu rumah
Tempoh Lesen
15/03/2026 - 14/03/2028
No. Pendaftaran SSM
1625509-H
Liputan opsyenal
Kuala Lumpur
Telefon
03-63300505
Emel
myvisa@acclime.com

Tentang Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd.

Tentang Renrui Malaysia di Q Sentral, Kuala Lumpur

Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd. beroperasi dari Suite 17 & 18, Level 35-02 (East Wing), Q Sentral Kuala Lumpur, No. 2A, Jalan Stesen Sentral 2, 50470 Kuala Lumpur. Q Sentral ialah salah satu menara pejabat Grade A paling baharu di hab pengangkutan KL Sentral, menempatkan ibu pejabat MNC, firma perundingan, dan syarikat teknologi serantau. KL Sentral sendiri ialah hab pengangkutan bersepadu yang menghubungkan KLIA Ekspres, KTM Komuter, LRT Kelana Jaya, MRT Kajang, dan stesen ETS, menjadikan ia lokasi strategik untuk firma yang melayani pasaran ASEAN. Demografi korporat di Q Sentral dan menara berdekatan seperti Menara Shell dan Sentral Residences menjadikan permintaan untuk perkhidmatan pekerja asing dalam sektor pembuatan dan perkhidmatan stabil. Premis ini tersenarai antara agensi pekerjaan di Kuala Lumpur yang memegang lesen aktif. Syarikat didaftarkan dengan SSM 1625509-H.

Skop perkhidmatan Kategori C

Lesen Kategori C di bawah Akta Agensi Pekerjaan Swasta 1981 (Akta 246) membenarkan agensi menempatkan pembantu rumah asing dan pekerja asing dari negara sumber yang diluluskan oleh Kerajaan Malaysia, termasuk Indonesia, Filipina, dan Kemboja. Majikan yang ingin hire maid atau pekerja asing untuk sektor pembuatan perlu memastikan agensi pengambil sah memegang Kategori C. Dokumentasi pas kerja diuruskan melalui Jabatan Imigresen Malaysia dan agensi mesti mengeluarkan kontrak bertulis termasuk butiran gaji dan tempoh perjanjian.

Semak status lesen JTKSM

Sebelum tandatangan perjanjian atau bayar deposit, semak butiran terhadap senarai rasmi JTKSM. Butiran yang patut sepadan: nombor lesen JTKSM 1770, nama penuh Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd., alamat di Q Sentral KL Sentral, dan tempoh sah 15/03/2026 hingga 14/03/2028. Gunakan alat semak status lesen kami untuk pengesahan ringkas.

Khidmat yang Ditawarkan

  • Penempatan pembantu rumah asing
  • Penempatan pekerja asing untuk sektor terpilih

Kenapa Pilih Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd.

  • Berdaftar JTKSM Kategori C dengan lesen aktif sehingga 2028-03-14
  • Beroperasi di Kuala Lumpur, lokasi mudah dicapai untuk klien tempatan
  • Dilindungi Seksyen 7 Akta 246 yang menetapkan had fi calon yang adil

Skop Lesen Kategori C

Sebagai pemegang lesen Kategori C JTKSM, Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd. dibenarkan menempatkan pekerja warganegara Malaysia di dalam dan di luar Malaysia, serta pekerja bukan warganegara (pekerja asing) termasuk pembantu rumah asing di dalam Malaysia, menjadikannya skop paling luas antara ketiga-tiga kategori.

Fi calon dihadkan maksimum 1 bulan gaji asas oleh Seksyen 7 Akta 246. Kos pakej penuh PDA biasanya RM12,000-RM18,000 (PDA Indonesia dihadkan RM15,000 oleh dasar MRA), termasuk fi agensi, kos rekrut, FOMEMA, levi, deposit, dan gaji bulan pertama.

Untuk butiran lanjut tentang skop dan peraturan Kategori C, lihat halaman Kategori C.

Sebelum berurusan dengan agensi Kategori C seperti Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd., fahami dahulu prosesnya menerusi panduan cara majikan ambil pekerja asing melalui agensi.

Cara Semak Lesen Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd.

Sebelum bayar deposit kepada Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia Sdn. Bhd., sahkan status lesen JTKSM dengan dua kaedah:

  1. Guna alat semak lesen di laman ini, masukkan nombor JTKSM 1770 untuk semakan pantas.
  2. Lawati portal rasmi jtksm.mohr.gov.my untuk pengesahan langsung dari Jabatan Tenaga Kerja Semenanjung Malaysia.

Pastikan nama syarikat, nombor lesen (JTKSM 1770), kategori (Kategori C), dan tempoh sah padan dengan apa yang dipaparkan agensi. Sebarang perbezaan ialah amaran awal yang patut diteliti. Untuk kenal pasti agensi tidak berlesen sebelum bayar, baca tanda agensi pekerjaan tipu sebelum bayar deposit.

Konteks Pasaran di Kuala Lumpur

377

Agensi Berdaftar JTKSM

213

Khusus Kategori C

RM12k–18k

Kos Rata-rata Hire Maid

Kuala Lumpur mempunyai 377 agensi pekerjaan swasta berdaftar JTKSM. Kos rata-rata hire pembantu rumah Indonesia di sini adalah RM12,000–RM18,000 per penempatan, merangkumi fi agensi, dokumentasi, latihan, dan tiket penerbangan.

Soalan Lazim

Apakah skop perkhidmatan Agensi Pekerjaan Renrui Malaysia?

Sebagai pemegang lesen JTKSM 1770 Kategori C, Renrui Malaysia dibenarkan menempatkan pembantu rumah asing dan pekerja asing dari negara sumber yang diluluskan.

Bilakah tempoh sah lesen JTKSM 1770?

Lesen sah dari 15 Mac 2026 hingga 14 Mac 2028 (24 bulan). Selepas tarikh tamat, agensi perlu memperbaharui lesen di JTKSM.

Apakah negara sumber utama untuk pekerja asing di Malaysia?

Negara sumber utama yang diluluskan termasuk Indonesia, Filipina, dan Kemboja untuk pembantu rumah; Bangladesh, Nepal, dan Vietnam untuk sektor pembuatan dan perladangan.

Agensi Lain di Kuala Lumpur

WhatsApp Tanya Advisor